بلاتکلیفی فدراسیون به کار ما ضربه می زند/ بنا: شاید اصلا رییس بعدی کشتی مرا نخواهد!

بلاتکلیفی فدراسیون به کار ما ضربه می زند/ بنا: شاید اصلا رییس بعدی کشتی مرا نخواهد!

 به گزارش “ورزش سه”، محمد بنا که بعد از ۲ سال بار دیگر هدایت تیم ملی کشتی فرنگی را قبول کرده، برای ماههای سخت آینده در حال برنامه ریزی است. او این بار کار خودش را با برگزاری انتخابی تیم ملی آغاز خواهد کرد و سپس فرنگی کاران مدنظرش را فرا می خواند.

این روزها البته بزرگترین دغدغه بنا هم مثل سایر اهالی کشتی برگزاری انتخابات ریاست فدراسیون است. او نیز روی هر چه سریعتر برگزار شدن انتخابات و تعیین تکلیف رییس جدید تاکید می کند.

در ادامه مشروح صحبت های محمد بنا را در فاصله چند روز تا برگزاری انتخابی تیم ملی کشتی فرنگی می خوانید.

به فرآیند انتخابی اعتقاد دارم

ما تازه کار را شروع کرده‌ایم و یکسری شرایط برای ورود کشتی گیران تعیین کرده ایم. مرحله اول مسابقات انتخابی را از ۵ تا ۷ دی برگزار می کنیم تا نفرات حاضر در جام تختی مشخص شوند. من به فرآیند انتخابی اعتقاد دارم. برای انتخاب نفرات تیم ملی، اگر به جمع بندی لازم نرسیدیم نفرات در رویدادهای بین المللی ارزیابی خواهند شد. پس از جام تختی یکسری از کشتی گیران برای رقابتهای قهرمانی آسیا  در چین انتخاب می شوند و اگر گره ای در انتخاب نفرات داشته باشیم به مسابقات بین المللی اعزام می شوند.

۲، ۳ مربی دیگر به کادرفنی اضافه می شوند

قطعا تا زمان برگزاری مسابقات انتخابی اعضای کادرفنی مشخص خواهند شد. البته همانطور که اعلام کردم حضور رسول جزینی و ایرج اسفندیاری فرد قطعی است و ۲ تا ۳ نفر دیگر به آنها اضافه می شوند.

بدانم چه کسی رییس می شود، خیالم راحت است

در رقابتهای قهرمانی آسیا در قرقیزستان و جهانی مجارستان نتایج خوبی نگرفتیم. اما آنچه که مسلم است در ابتدا وزارت ورزش باید هر چه سریعتر تکلیف ریاست فدراسیون را با برگزاری انتخابات مشخص کند. چرا که قطعا ادامه این بلاتکلیفی باعث ضربه به کشتی خواهد شد. هدف بلند مدت من المپیک توکیو است اما نمی دانم فردا چه کسی قرار است رییس شود تا با خیال آسوده برنامه ریزی کنم. مرحله اول برنامه ریزی من رقابتهای آسیایی چین در اردیبهشت ماه است و بعد از آن تورنمنت های مختلف بین المللی را تا پیکارهای جهانی قزاقستان، پیش رو خواهیم داشت.

بلاتکلیفی فدراسیون به کار ما ضربه می زند

مسابقات جهانی بسیار برای ما مهم است چرا که می توانیم بلیت رفتن به توکیو را بگیریم. اما اگر تکلیف فدراسیون هر چه سریعتر مشخص نشود، نمی توانیم برنامه ریزی بلند مدت داشته باشیم و این موضوع به عملکرد ما لطمه خواهد زد و به همین دلیل برای کسب سهمیه المپیک نیز کار سختی خواهیم داشت.

 

شاید رییس بعدی اصلا مرا نخواهد

مشکل اصلی ما بلاتکلیفی فدراسیون است و وزارت باید هر چه سریعتر تکلیف فدراسیون را مشخص کند. اگر رییس بعدی فدراسیون کشتی کسی غیر از بنی تمیم شود، شاید اصلا نخواهد با من همکاری کند و یا بگوید خط  کاری من این است و من آن را قبول نکنم. برای ما اصل کشتی است.

بنی تمیم در عرصه مدیریتی فدراسیون حضور داشته

برای من کشتی در اولویت است؛ اما بنی تمیم تخصص کشتی را دارد و علاوه بر اینکه از جامعه کشتی است. چندین سال در عرصه مدیریریتی فدراسیون حضور داشته و به خوبی با همه موارد و مشکلات آشنا است.

[kkstarratings]

دیدگاه‌ها ۰