دام‌ زنده توسط یک شبکه غیررسمی خریداری می‌شود/ گوشت قرمز، گرفتار بازارهای ناشناخته

دام‌ زنده توسط یک شبکه غیررسمی خریداری می‌شود/ گوشت قرمز، گرفتار بازارهای ناشناخته
در گفتگو با نایب رئیس کمیسیون کشاورزی اتاق ایران مطرح شد؛ دام‌ زنده توسط یک شبکه غیررسمی خریداری می‌شود/ گوشت قرمز، گرفتار بازارهای ناشناخته نایب رئیس کمیسیون کشاورزی اتاق بازرگانی ایران درباره خریداری دام زنده توسط یک شبکه غیر رسمی توضیحاتی ارائه داد. به گزارش گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان، فرهاد آگاهی نایب رئیس کمیسیون کشاورزی اتاق بازرگانی ایران  با اشاره به افزایش چشم‌گیر قیمت گوشت قرمز در کشور اظهار داشت: واقعیت این است که قیمت دام زنده در کشور به صورت بی سابقه‌ای، حتی گاهی تا دوبرابر افزایش پیدا کرده و این موضوع نه تنها مصرف‌کننده نهایی یعنی خانواده ها را تحت فشار قرار داده و مصرف را کاهش داده، بلکه صنایع غذایی که از گوشت به عنوان ماده اولیه استفاده می‌کنند را نیز گرفتار کرده است.

آگاهی اضافه کرد: واقعیت این است که تحلیل درستی نمی‌توان از دلایل افزایش قیمت دام زنده ارائه کرد، چرا که قیمت نهاده‌های دامی، اغلب به همان قیمت مصوب عرضه می‌شود و افزایش سایر مولفه‌های تولید نیز آن چنان نیست که به افزایش ۱۰۰درصدی قیمت گوشت تولیدی منجر شود.
وی افزود: به نظر می‌رسد در شرایطی که دامداری‌ها به دنبال تامین نقدینگی هستند، یک شبکه غیر رسمی شکل گرفته که دام‌ها را به صورت نقدی از دامداری‌ها خریداری کرده و آن ها را به بازارهایی غیر از بازار داخلی سرازیر می‌کنند.
وی تصریح کرد: لازم است در این رابطه مسئولان مربوطه ورود کرده و اجازه ندهند گوشت قرمز، گرفتار ریزش به بازارهای ناشناخته و غیر رسمی شود.
منبع:فارس
انتهای پیام/


امتیاز بدهید
دیدگاه‌ها ۰

*
*

19 + 1 =