نکات و راهنمای خرید اینترنتی فیکس اسنوبرد

راهنماي خريد فيکس اسنوبرد

اسنوبرد يکي از ورزش هاي زمستاني پرطرفدار است که با وسيله اي با همين نام انجام مي شود. اين رشته ورزشي، در چهار ماده در مسابقات المپيک زمستاني اجرا مي شود. اين ورزش مهيج، به کمک وسيله اي که با نام اسنوبرد يا برد شناخته مي شود، انجام مي شود. به طور معمول، اسنوبرد هاي حرفه اي، همراه با وسايل جانبي نظير اتصال ها و بوت هاي مخصوص مورد استفاده قرار مي گيرند. يکي از اصلي ترين قطعات اسنوبرد، فيکس اسنوبرد نام دارد. اين وسيله به چوب اسکي يا اسنوبرد متصل مي شود و کفش هاي ورزشکار در آن قفل مي شوند تا از شکستگي، در رفتگي و نيز پيچ خوردن پاي وي در هنگام اجراي اين ورزش ها جلوگيري کند.
در اين مقاله راهنماي خريد فيکس اسنوبرد را براي شما تهيه کرده ايم و قصد داريم با ارائه توضيحات کاملي درباره اين محصولات، شما را بيشتر با آن ها آشنا کنيم. چنانچه مي خواهيد فيکس اسنوبرد خريداري کنيد، پيشنهاد مي کنيم تا انتهاي اين مقاله ما را همراهي کنيد تا با اطلاع کامل از اين محصول خريد خود را انجام دهيد.

انتخاب فيکس مناسب
در انتخاب فيکس اسکي و اسنوبرد، سه فاکتور مهم بايد مورد توجه قرار گيرد. که در ادامه به بررسي آن ها مي پردازيم.
فيت بودن فيکس اسنوبرد
اولين نکته اي که در هنگام خريد فيکس اسنوبرد لازم است مورد توجه قرار دهيد، مچ بودن فيکس با برد و همچنين کفش هاي شماست. مثلا اگر برد شما داراي تکنولوژي هايي مثل est باشد، لازم است فيکس مورد نظر نيز با آن هماهنگ باشد.فيکس ها و کفش ها (بوت ها) در انواع مختلفي ساخته شده اند و هرچه فضاي بوت با درون فيکس تناسب بيشتري داشته باشد، شما کنترل بهتري روي اسنوبرد خواهيد داشت.

يکي ديگر از نکات مهم، توجه به سايز فيکس هاست. مشخصات فيکس ها و جدول سايز بوت هاي مناسب، معمولا به همراه فيکس ها ارائه مي شود که در هنگام خريد لازم است به آن ها توجه داشته باشيد.به عنوان مثال، براي سايز بوت 44 و بيشتر، لازم است فيکس سايز XL خريداري کنيد.
انعطاف فيکس اسنوبرد
فارغ از بحث جنس بايندينگ (که ممکن است از جنس موادي مثل پلاستيک، آلومينوم يا کامپوزيت ساخته شود)، انعطاف فيکس داراي قانون خاصي است.هر چه انعطاف فيکس بيشتر باشد، رايدر راحتي و کنترل بيشتري دارد. همچنين براي افراد مبتدي، اسنوپارک رايدر ها و نيز افرادي که به برد اسلايد علاقه مند هستند، فيکس هاي منعطف بسيار مناسب اند و در هدايت و فرود به آن ها کمک مي کنند. بايندينگ هايي که داراي انعطاف کمتري هستند، براي فري رايدرها و بک کانتري ها مناسب اند که در سرعت هاي بالا استيبل تر هستند.
زير سازي مناسب
بيشتر شرکت هاي معتبر زمينه توليد فيکس اسنوبرد ، زير فيکس و محل هايي که فشار زيادي بر آن ها وارد مي شود ( نظير پاشنه يا سينه پا) را از جنس موادي مي سازند که ضربه ناشي از فرود را کمتر به پا منتقل کند. شما نيز سعي کنيد چنين فيکس هايي را خريداري کنيد.
اکثر شرکت هاي معتبر در زير فيکس اسنوبرد و محل بيشترين فشار (مانند پاشنه يا سينه ي پا) از موادي استفاده مي کنند که شوک حاصل از فرود و ضربه را کمتر به پا انتقال دهد .

نحوه قرار گرفتن پا در فيکس
رايج ترين و البته سنتي ترين روش قرارگرفتن پا در فيکس، به صورت دو بند است که در آن يک بند مچ پا و بند ديگر پنجه پا را فيکس مي کند. پيشنهاد ما در اين مدل ها، فيکس هايي است که انگشتان پا را نيز کاور مي کنند.
يکي ديگر از روش ها، روش فستک است که براي اولين بار توسط شرکتflow ارائه شد. اين روش در طي سال هاي اخير پيشرفت بسيار خوبي داشته است و در آن قسمت نگه دارنده پشت پا (highback) متحرک است و به آساني باز و بسته مي شود. مزيت اين روش نسبت به روش هاي قديمي تر، همين آسان تر بودن باز و بسته شدن و نيز سهولت وارد و خارج شدن پا در فيکس است.
نگه دارنده پشت پا (Highback)
اين قسمت مي تواند از جنس مواد مختلفي ساخته شود. بعضي از شرکت ها اين قسمت را از جنس کربن ساخته اند که وزن کم و همچنين کنترل آسان تر اسنوبرد را سبب شده است. در حالي که برخي از شرکت ها در حال تلاش براي تقويت اين قسمت هستند، شرکت هايي نظير swichback و now اقدام به توليد فيکس هايي کرده اند که بخش highback در آن ها وجود ندارد.
بند
براي فيکس ها، بند هايي در اندازه ها و مدل هاي گوناگوني عرضه مي شود. پيشنهاد مي کنيم که فيکس مورد نظر خود را از فيکس هايي تهيه کنيد که امکان تنظيم بند بدون ابراز tool free)) را در اختيار شما قرار مي دهند و بند جلويي در آن ها بر روي انگشتان پا قرار مي گيرد.
پدال گاز
در فيکس هاي حرفه اي، قسمت پنجه فيکس را مي توان به عقب يا جلو تنظيم نمود که اين عمل براي انتقال نيروي بهتر به اسنوبرد صورت مي گيرد. اين قسمت را اصطلاحا پدال گازgas pedal) ) مي نامند.
شرکت سازنده
ورزش اسنوبرد، يک ورزش خاص و غيرهمگاني است، از اين رو شرکت هايي در زمينه توليد تجهيزات مرتبط با آن فعاليت مي کنند، انگشت شمارند. هرکدام از شرکت هايي که در اين زمينه فعال هستند، توانسته اند با ارائه محصولات خود، نظر بخشي از مشتريان را جلب کند. محصولات اين شرکت ها، هم اکنون به وفور در بازار يافت مي شوند و از کيفيت مطلوبي برخوردارند.
burton ،Capita ،NITRO ،Head ،DC ،Volkl ،LibTech ،Rome ،kessler ،bataleon ، Lobste و … از مطرح ترين برند هاي زمينه توليد تجيهزات اسنوبرد هستند.
قيمت
شرکت هايي که در زمينه توليد فيکس اسنوبرد فعال هستند، محصولات خود را با قيمت هاي گوناگوني به بازار عرضه کرده اند. برخي از عوامل موثر در قيمت فيکس اسنوبرد عبارتند از نوع فيکس، سطح مهارت، شرکت سازنده، سايز، نوع سگگ و… . به طور کلي، اين محصولات در بازار و نيز در فروشگاه هاي مجازي با قيمتي حدود 500 هزار تومان تا 4 ميليون تومان به فروش مي رسند.
از مهم ترين نکاتي که در خريد هر محصول لازم است مورد توجه قرار دهيد، اين است که پيش از خريد بودجه خود را معين کنيد. زيرا تعيين ميزان هزينه اي که مي خواهيد صرف کنيد، به شما کمک مي کند تا از ميان محصولات متنوع موجود در بازار، سريع تر به گزينه مورد نظر خود برسيد.
يکي ديگر از نکات مهم در خريد تجهيزات اسنوبرد، اين است که محصول مورد نظر خود را از فروشگاه ها و سايت هاي معتبر تهيه کنيد و نيز در هنگام خريد به اصالت برند کالا توجه داشته باشيد. چنانچه وسايل ورزشي مثل فيکس اسنوبرد، فاقد استاندارد هاي لازم باشد، ممکن است در هنگام انجام اين ورزش پرخطر، براي شما ايجاد مشکل کند.

دیدگاه‌ها ۰

*
*

پنج × 1 =