نکات و راهنمای خرید اینترنتی مایو

راهنماي خريد مايو

هر چند امروزه در هر شهر و محله‌اي استخر‌هاي سرپوشيده چهار فصل وجود دارند، اما از قديم فصل ويژه شنا تابستان بوده است. يکي از ضروريات شنا مايو مي‌باشد که مي‌توان با انتخاب درست آن حتي در کنار دريا يا استخر هم فوق‌العاده بود. خوش‌پوشي فقط مربوط به محل کار، ميهماني يا جمع‌هاي دوستانه نمي‌شود، بلکه مي‌توان با انتخاب درست در کنار ساحل يا استخر نيز شيک‌پوش‌ترين فرد به شمار آمد. اما متأسفانه افراد بسياري براي مايو و لباس شناي خود اهميت چنداني قائل نيستند و يا به اصول اساسي انتخاب اين پوشش آشنايي ندارند. شناگران حرفه‌اي و همچنين شناگراني که فقط براي تفريح شنا مي‌کنند، هر دو نياز به لباس شناي مناسب دارند. اين لباس بايد داراي اندازه مناسب، جنس و کيفيت خوب باشد.
در اين مقاله راهنماي خريد مايو را براي شما تهيه کرده ايم و قصد داريم با ارائه توضيحات کاملي درباره اين محصولات، شما را بيشتر با آن ها آشنا کنيم. چنانچه قصد داريد مايو خريداري کنيد، پيشنهاد مي کنيم تا انتهاي اين مقاله ما را همراهي کنيد تا با اطلاع کامل از اين محصول خريد خود را انجام دهيد.

مايو يا لباس شنا چيست؟
مايو يا لباس شنا براي شنا کردن در آب مورد استفاده قرار مي‌گيرد و بايد تميز و بهداشتي باشد. اين لباس اغلب از الياف مصنوعي ساخته مي‌شود. ريشه کلمه مايو فرانسوي است و از اين زبان به زبان فارسي راه يافته است. گاهي مايو يا لباس شنا همراه خود کلاه نيز دارد.
مايو مردانه
مايوهاي خاص و ويژه‌اي براي مردان طراحي شده که متناسب با اندام و آلت تناسلي آن‌ها است. اغلب مايوهاي مردانه به صورت شلوارک بوده و به راحتي کش مي‌آيند. دو نوع مايو مردانه، رکابي و پا دار وجود دارند که در رنگبندي و طرح‌هاي متفاوت ارائه مي‌شوند. براي بهبود سرعت و کيفيت شنا، آقايان بايد حتماً از مايو مردانه استفاده نمايند. در اين صورت مايو با زياد شدن سرعت آب يا حرکات متعدد بدن، در نمي‌آيد و از فرد در برابر بيماري‌ها، قارچ‌ها و عفونت‌ها حفاظت مي‌کند. امروزه براي مردان لباس‌هاي يکسره شنا، شورت سونا و مايو شنا در برندهاي گوناگون، کيفيت‌ها و قيمت‌هاي متنوع توليد مي‌گردد.
براي داشتن بهترين ظاهر ممکن، بايد لباسي انتخاب کرد که داراي اندازه مناسب و درست باشد؛ لباس شنا نيز از اين قاعده مستثني نيست. در صورت اندازه بودن لباس و خواب مناسب آن روي بدن، يک لباس معمولي فوق‌العاده به نظر مي‌رسد؛ برعکس چنانچه اندازه لباسي مناسب نباشد، حتي لباس آن چناني و گران‌قيمت هم بد شکل و پيش پا افتاده به چشم مي‌آيد. هنگام انتخاب لباس شنا و مايو بايد اندازه‌اي را که داراي ظاهري به اصطلاح ورزشي باشد، تهيه کرد. منظور از عبارت ورزشي در اينجا اين است که لباس نبايد بيش از حد گشاد و آزاد يا چنان تنگ و جذب بدن باشد که نتوان در آن حرکت کرد. در صورت خريد مايو مردانه بزرگ، هنگام ورود به آب استخر يا دريا اين پوشش شبيه به بالني شده که ظاهر نامطلوبي را براي فرد به وجود مي‌آورد.
همچنين انتخاب طول مناسب در اين رابطه داراي اهميت است و بايد مورد توجه قرار گيرد. اگر فرد خواهان داشتن ران‌هايي برنزه باشد، بايد از خريد مايو‌هاي بيش از اندازه بلند خودداري کرده و گزينه منطقي‌تري را انتخاب نمايد. به طور کلي مي‌توان گفت براي يک مايو مردانه طول مناسب، ? تا ? سانتيمتر بالاتر از زانو است. اين اندازه در کنار ظاهر ورزشي مايو موجب زيباتر به نظر رسيدن يک مايوي معمولي مي‌شود.

مايو زنانه
لباس شناي زنانه انواع گوناگون و تنوع زيادي دارد. مايوي زنانه ممکن است به صورت يک ‌تکه، دوتکه، سه ‌تکه و اسلامي باشد که هر کدام از اين تکه‌ها موجب پوشاندن قسمت خاصي از بدن مي‌شوند. مايوها داراي جنس، طرح و رنگبندي مختلف هستند و متناسب با سليقه افراد طراحي و دوخته مي‌شوند. مايوي زنانه براي سنين مختلف مانند کودکان، نوجوانان، جوانان و بزرگسالان و در ابعاد گوناگون عرضه مي‌شود.

مايوي ساده، يک ‌تکه يا سرهمي، قسمت جلوي بدن از شرمگاه تا بالاي سينه را مي‌پوشاند.
در مايوي دوتکه (بيکيني) تکه‌اي شرمگاه و قسمت ديگر آن سينه‌ها را مي‌پوشاند (مثل سينه‌بند و شورت).
نوع ديگري از مايو دوتکه تانکيني است که نوع پوشيده‌تر بيکيني بوده (در بيکيني فقط سينه پوشانده شده و قسمت شکمي باز است) و دوتکه دارد که قسمت بالايي سينه و شکم را مي‌پوشاند (مانند يک تاپ يا زيرپوش). قسمت بالايي اين لباس پيراهني بدون آستين و گاهي بندي به عبارتي تاپ است که داراي عرض‌هاي مختلف مي‌باشد و قسمت پاييني آن شورت يا بيکيني است. پوشاک فوقاني اين لباس داراي تنوع بيشتري براي زنان بوده و در مدل‌ها و طرح‌هاي مختلفي توليد مي‌شود که هر کس با توجه به سليقه خود آن را انتخاب مي‌کند.
مايو سه ‌تکه که معمولاً عرف پوشيده‌تر ايرانيان است، همان بخش‌هاي مايوي دوتکه‌ را به همراه بخش سوم داراست. اين بخش تکه پارچه‌اي همانند يک دامن بسيار کوتاه مي‌باشد.
به لباس شنايي که تمام بدن شامل دست‌ها تا مچ، پاها تا مچ و تمام بدن تا گردن را مي‌پوشاند، مايوي اسلامي يا بورکيني مي‌گويند که معمولاً دامن کوتاهي به آن وصل است. اين مايو نوعي لباس شنا براي زنان است؛ کلمه بورکيني از ترکيب دو واژه برقع و بکيني ايجاد شده است. اين لباس شنا با پوشاندن تمام قسمت‌هاي بدن به جز صورت، کف دست و پاها موجب حفظ حجاب اسلامي براي زنان مسلماني که به شنا کردن علاقه دارند، مي‌گردد. طراحي بورکيني در دو مدل مختلف انجام شده است. يک نوع آن دامن‌دار بوده و روي شلوار قرار مي‌گيرد و نوع ديگر بدون دامن است.
در هنگام خريد مايو و لباس شنا به چه مواردي بايد اهميت دهيم؟
جنس پارچه مايو و طول عمر لباس شنا از اهميت ويژه‌اي برخوردار است (مخصوصاً اگر فرد داراي پوست حساسي باشد، توجه به جنس مايو ضروري است).
بايد تأثير مايو در سرعت شنا را در مد نظر قرار داد.
در هنگام خريد، فروشنده را از نوع نياز خود مطلع کنيد.
مدل و برند لباس شنا به سليقه‌ فرد بستگي دارد، بنابراين بهتر است به دنبال برند خاصي نباشيد.
جنس مايو مهم‌ترين معيار براي خريد آن است. در صورتي که جنس مايو مناسب نباشد، به سرعت از بين رفته و تکه پاره مي‌شود.
ميزان ماندگاري و مقاومت مايو در برابر کلر در بروشور آن مشخص شده است. در غير اين صورت مي‌توان اطلاعات مربوط به آن را از فروشنده گرفت. بايد لباس شنا يا مايويي را انتخاب کرد که در برابر کلر و مواد شيميايي مقاوم بوده و کيفيت خوبي داشته باشد.
هنگام پوشيدن مايو بدن بايد بدون هرگونه پستي و بلندي باشد. شناگرهاي حرفه‌اي بايد از لباس شنايي که کاملاً به بدن چسبيده است، استفاده کنند. بهتر است شناگرهاي مبتدي يا غيرحرفه‌اي براي اينکه بتوانند به راحتي بدن خود را در لباس حرکت دهند، مايوي غير چسبناک بپوشند.
انتخاب مايويي که چين خوردگي دارد، مناسب نيست؛ زيرا مايو به دنبال گشادي يا تنگي دچار چين خوردگي مي‌شود، پس بهتر است سايز ديگري که مناسب باشد را امتحان کرد. براي راحت‌تر شنا کردن بايد مايو کاملاً قالب بدن باشد.

شرکت سازنده
شرکت هاي گوناگوني در عرصه توليد و عرضه مايو، فعاليت مي کنند. هر کدام از اين شرکت ها توانسته است با ارائه محصولات خود، نظر بخشي از مشتريان را جلب کند.
برخي از برند هاي مطرح در زمينه توليد مايو عبارتند ازاسپيدو، زاگز، کرسي، آرنا، آکوا اسفير، آروپک، واته، آديداس، ام پي، فاکس، فونيکس، تير، مد ويو، اينتکس، بکو، سوانز ، فينيس، تکنيک اسپرت، آرنا، لوپيلو، ريباک، ماراتن، آلپاين پرو و … . محصولات اين شرکت ها، هم اکنون به وفور در بازار يافت مي شوند و از کيفيت مطلوبي برخوردارند.
قيمت
شرکت هايي که در زمينه توليد مايو فعال هستند، محصولات خود را با قيمت هاي گوناگوني به بازار عرضه کرده اند. برخي از عوامل موثر در قيمت مايو عبارتند از سايز مايو، نوع مايو، جنسيت استفاده کننده، جنس مايو، شرکت سازنده و… . به طور کلي، اين محصولات در بازار و نيز در فروشگاه هاي مجازي با قيمتي حدود 10 هزار تومان تا 400 هزار تومان به فروش مي رسند.
از مهم ترين نکاتي که در خريد هر محصول لازم است مورد توجه قرار دهيد، تعيين ميزان بودجه است که به شما کمک مي کند تا از ميان محصولات متنوع موجود در بازار، سريع تر به گزينه مورد نظر خود دست پيدا کنيد.
يکي ديگر از نکات مهم در خريد مايو، اين است که محصول مورد نظر خود را از فروشگاه ها و سايت هاي معتبر تهيه کنيد و نيز در هنگام خريد به اصالت برند کالا توجه داشته باشيد. چنانچه وسايل ورزشي مثل مايو، فاقد استاندارد هاي لازم باشد، ممکن است در هنگام انجام ورزش سلامت شما را با خطر مواجه کنند و براي شما دردسر آفرين باشند.

دیدگاه‌ها ۰

*
*

5 × پنج =