نکات و راهنمای خرید اینترنتی مسواک

41″نکات و راهنمای خرید اینترنتی مسواک

حفظ بهداشت محیط دهان ودندان می­بایست در برنامه روزانه انسان قرار گیرد که در این راستا مسواک زدن مهمترین عامل به شمار می­رود. انتخاب یک مسواک مناسب در گام بعدی است و به وفور در انواع رنگ، طرح و اندازه در داروخانه­ها و فروشگاه­ها یافت می شود.
در اين مقاله قصد داريم با ارائه توضيحات کاملي درباره مسواک و مسواک برقي، شما را بيشتر با اين محصولات آشنا کنيم. اگر قصد خريد يکي از اين محصولات را داريد توصيه مي کنيم ما را تا انتهاي اين مقاله همراهي کنيد تا بتوانيد خريدي مطمئن و آگاهانه انجام دهيد. با ما همراه باشيد…

انواع مسواک های معمولی
همانطور که می دانید، مسواک ها در انواع مختلفی در بازار موجود هستند. در ادامه این مقاله به معرفی انواع رایجی از مسواک ها می پردازیم.
مسواک معمولی دستی: این نوع مسواک با فواید بسیار، از سالیان دور همراه همیشگی انسان است. با علاوه بر بهای ناچیز و حمل آسان، همیشه در دسترس عموم می­باشد.
کنترل کارکرد مسواک های معمولی به سادگی امکانپذیر می باشد به نحوی که فشار بر دندان و لثه ها تحت کنترل کاربر است. البته می بایست از فشار زیاد بر دندان ها احتراز کرد زیرا با تخریب مینای دندان و پوسیدگی، موجب درد وایجاد حساسیت می­گردد.
از سوی دیگر مسواک‌های معمولی بهترین انتخاب برای کودکان است که با لحاظ ایمنی بالای آن ها، در صورت آموزش صحیح، حفظ نظافت دندان به آسانی میسر می شود.
مسواک یونی : این نوع مسواک، با تغییر بار الکتریکی بجای اصطکاک و صوت، موجب جدایی پلاک ها می شود. موهای شارژ شده مسواک، مولکول­های دفع شده توسط دندان­ها را بعنوان بار منفی جذب می کند. حفظ دندان از پلاک دندان­ها، با این نوع مسواک تا حد زیادی موثر است.
مسواک دارای ماساژور لثه : این مسواک، نوع جدیدی از مسواک هااست با زبانه­های بلند در دو طرف مسواک، با هر بار جلو وعقب رفتن روی دندان، باعث ماساژ لثه ها می شود.
علاوه بر این برخی مسواک ها دارای زبانه ی نوک تیز در آخر دسته هستند که برخی اشتباهاً بعنوان خلال دندان استفاده می کنند که مانعی ندارد هرچند مسواک ویژه ماساژ در بازار موجود است.
مسواک با الیاف متحرک : دارای الیاف متحرک است که به صورت خودکار عقب و جلو رفته تا غذای بین دندان ها خارج شود. این مسواک از باتری استفاده می کند.
مسواک زبان: برای رفع بوی بد دهان، نظافت زبان بسیار موثر است. مسواک زدن زبان باکتری­هایی که باعث بوی بد می گردند را از بین می برد. براساس تحقیقات علمی، این باکتریها از گوگود بودار و اسید چرب بوجود می آیند و بیش از 80درصد بوی بد دهان را موجب می شوند. باقی عوامل به شرح زیر می باشد : معده، لوزه ها، غذاهای باقی مانده بین دندان ها، بیماری­های لثه، پوسیدگی دندان و پلاک دندان است. براساس نظریه دندانپزشک­ها، بیشتر بوی بد دهان از انتهای دهان است که اغلب به سادگی با مسواک زبان بر طرف می شود.
در طب سنتی آیوردا، برای هضم غذا و حفظ بهداشت دهان از مسواک زدن بر زبان استفاده می شود و آن را برای بهداشت شخص طی روز توصیه می کنند تا باقیمانده سموم از بدن دفع گردد.
مسواک ویژه زبان برای نظافت زبان موثرتر است که باتوجه به بافت نرم و اسفنجی زبان نسبت به سطح سخت دندان تهیه شده است. شکل و اساس مسواک زبان، نرم و سبک می باشد و مناسب سطح زبان است. محققان برزیلی در سال 2004 ثابت کردند که در صورت استفاده از مسواک مخصوص و مسواک دندان از ترکیبات مضر سطح زبان، به ترتیب 75% و 45% کاسته خواهد شد.
مسواک بین دندانی : از آنجا که فضای کم میان دندان ها، بیشترین پوسیدگی در این محل­ها دیده می شود که برای نظافت آن از مواد باقیمانده رفع پلاکهای میکروبی، ضمن توصیه به استفاده از نخ دندان، مسواک های بین دندانی نیز مفید به نظر می رسد. در صورت استفاده از پل­های دندانی، سیم، بارکت ارتودنسی، ایمپلنت و پایه دندانی بی­حفاظ، مسواک های بین دندانی به صورت روزمره، گزینه مناسبی می­باشد. هر شب و بعد از شام دست کم یکبار استفاده از این مسواک توصیه می شود.

مسواک برقی
شامل یک دستگیره می­باشد که با نیروی برق و باتری و حرکت مکانیکی پلاکهای لزج و باقیمانده غذا را از دندان ها می زداید. با اینکه بین مسواک ها برقی و دستی تفاوت چندانی وجود ندارد ولی نکته مهم نظافت صحیح دندان است.
باتوجه به اینکه استقبال برخی افراد از مسواک های برقی و تکرار این امر در طی روز بدلیل لذت فرد، بدیهی است سلامت دهان و دندان این افراد بیشتر خواهد بود.
در صورت ابتلا به کم توانانی بدنی مثل آرتریت، مصرف این مسواک آسانتر است. بعضی از این مسواک ها دارای زمانسنج هستند که برای محاسبه مدت زمان مسواک زدن بسیار مفید است.
نکاتی که در هنگام خرید مسواک برقی مدنظر باید گرفت :
میزان قدرت و سرعت ضربه هایی که به دندان وارد می شود که هر چقدر بالاتر باشد در نظافت محیط دهان و دندان موثرتر است.
سرمسواک بسیار مهم است. مسواک های با سر چرخشی ضربانی شبیه مسواک­های معمولی است و برای افرادی که به سربزرگ علاقه دارند پیشنهاد می گردد و مسواک سرکوچک برای نظافت محلهایی که دسترسی به آن ها مشکل است بسیار مناسب است. سرهای سفیدکنندگی و دندان های حساس برای دندان های با ارتودنسی گزینه مناسبی هستند.
مسواک برقی باید مناسب سن انتخاب شود : به گونه ای که برای افراد زیر 13سال، مسواک برقی سبک تهیه گردد تا در حین استفاده راحت تر نگه داشته شود، سر کوچک و اندازه معمولی برای این افراد توصیه میگردد.
به نوع کارکرد که کار با باتری یا شارژ می باشد توجه شود. در صورت انتخاب دوم با نشانگر وضعیت شارژ، بهترین گزینه ممکن را برگزیده اید.

مسواک هوشمند : این مسواک باقابلیت ویژه ای که دارد بر مسواک زدن فرد کنترل خواهد داشت به نحوی که در زمان استفاده، داده های هر دندان ازطریق سنسورهای خود برداشته و به تلفن همراه فرد ارسال می کند. این داده ها میزان فشار بر هر دندان و محل هایی که نظافت شده اند، را شامل می شود.
با نرم افزار مرتبط در تلفن همراه، این داده ها آنالیز شده و درخصوص روش صحیح مسواک زدن و محل هایی که مسواک نشده اند به کاربر اطلاع رسانی می کند.
این مسواک عادات و روشهای مسواک زدن فرد را به دندانپزشک ارسال می کند تا پزشک نیز بیماریهای محتمل را پیش بینی و پیشگیری لازم را به فرد اعلام کند.
اندازه مسواک
مناسب ترین اندازه براساس چرخش راحت در دهان پیشنهاد می شود تا دسترسی به تمام محل­های دهان میسر باشد. برای افراد بزرگسال این انداره برابر با عرض حدود 1.5سانتیمتر و طول 3سانیتمتر است. در مسواک های بزرگ تر احتمال دارد همه دندان ها در دسترس نباشد تا تمام محلهای دهان (بالا و پایین و پشت و جلو) نظافت شود. دسته مسواک نیز میبایست مدنظر قرار گیرد به نحوی که به راحتی در دست نگه داشته شود.
برس مسواک
دستی یا برقی در سه نوع نرم، متوسط و سخت می­باشد. که غالب مردم نوع برس نرم یا متوسط توصیه می­شود. زیرا برس سخت موجب آسیب لثه و مینای دندان خواهد شد. به ویژه افراد با مشکل لثه، مسواک سخت پیشنهاد نمی­شود.
شرکت سازنده
عرصه ساخت و عرضه مسواک و مسواک برقي بسيار وسيع است و شرکت هاي مختلفي دست به توليد اين محصولات زده اند. هر کدام از اين شرکت ها توانسته است با توليد و عرضه محصولاتي جديد، تا حدودي نظر مشتريان را به خود جلب کند.
تريزا، اورال بي، رمينگتون، شيائمي، رينبو، موزر، براون و… از مطرح ترين برند هاي زمينه توليد مسواک برقي هستند.
برند هاي تريزا، جردن، جي يو ام، اورال بي، پيرروت، سيگنال، آکوافرش، ال جي، چيکو، وي، سامر، کمفور، فوکس، ريمکس، بيبي لند، دريم بيبي، ماي بيبي، مايا، تيتيز، کليپاسيف، ايرسا و …. نيز در زمينه توليد مسواک هاي معمولي فعال هستند.
محصولات هر کدام اين شرکت ها هم اکنون در بازار به وفور يافت مي شوند و هرکدام با توجه به کيفيت و قيمتي که دارند، تا حدودي مورد استقبال مصرف کنندگان قرار گرفته اند.
قيمت
شرکت هاي فعال در زمينه توليد مسواک معمولی و برقي اين محصولات را با قيمت هاي گوناگوني به بازار عرضه کرده اند. از جمله موارد موثر در قيمت مسواک هاي برقي مي توان به نوع سري ها، منبع تغذيه و مدت نگه داري شارژ، شرکت سازنده، نوع حرکت ها و … اشاره کرد.
قيمت مسواک هاي معمولي نيز تحت تاثير عواملي مانند نوع مسواک، سايز، نوع الياف، شرکت سازنده و… تعيين مي شود.
به طور کلي قيمت مسواک هاي برقي در بازار بين 150 هزار تومان تا 3 ميليون تومان است و مسواک هاي معمولي نيز بين 15 هزار تومان تا 200 هزار تومان به فروش مي رسند.
يکي از مواردي که در خريد هر محصول لازم است مورد توجه قرار دهيد، مشخص کردن ميزان هزينه اي است که براي خريد آن محصول مي خواهيد صرف کنيد. اين امر سبب مي شود تا از ميان محصولات متنوع موجود در بازار، سريع تر بتوانيد به محصول مناسب خود برسيد. البته توصیه می کنیم که درباره وسایل مهمی مانند مسواک ها، حتما کیفیت را در نظر بگیرید و نه هزینه را.
از ديگر نکات مهم در خريد مسواک ها اين است که مسواک مورد نياز خود را از فروشگاه ها و سايت هاي اينترنتي معتبر خريداري کنيد.همچنين توجه به اصالت برند کالا و دارا بودن استانداردهاي لازم در هنگام خريد مسواک ضروري است. زيرا مسواک ها به طور مستقيم بر روي دندان هاي شما استفاده مي شود و استفاده از مسواک هاي غيراستاندارد مي تواند سلامت دهان و دندان هاي شما را به خطر بيندازد.

دیدگاه‌ها ۰

*
*

یازده − پنج =