راهنمای خرید صندلی ماساژ 
صندلی ماساژ
ماساژ بدن يکي از فعاليت هاي بسيار رايج در ميان افراد مختلف است. ماساژ دادن پس از انجام فعاليت هاي کاري روزانه يا فعاليت های ورزشي سبب کاهش احساس خستگي در افراد مي شود. همچنين ماساژ يکي از راه هاي درمان مشکلاتي مانند سياتيک ، کمر درد ، آرتروز و مشکلات بدخوابي است. براي پيشگيري از بيماري واريس ، کوفتگي و گرفتگي عضلات و شکل نامناسب ستون فقرات نيز مي توان از ماساژ کمک گرفت. ماساژ دادن به روش سنتي ، از رايج ترين نوع ماساژ است. اين نوع ماساژ توسط يک فرد انجام مي شود و در بسياري از موارد غير اصولي و غير حرفه اي است و در بعضی از موارد حتی سبب وارد شدن آسیب به فرد می شوند. با پيشرفت تکنولوژي ، وسايل مختلفي براي انجام کار های مختلف ساخته شده اند که ماساژ نیز از این قاعده مستثنی نیست. از اين دسته وسايل مي توان به ماساژور هاي برقي و صندلي ماساژ اشاره کرد. صندلي ماساژ ، جديدترين و پيشرفته ترين وسيله ماساژ است. اين وسايل کاربردي ، خستگي ناشي از فعاليت هاي روزانه شما را تا حد زيادي کاهش مي دهند. صندلی های ماساژ، عمل ماساژ را با روشي اصولي انجام مي دهند. در اين مقاله قصد داريم راهنماي خريد صندلي ماساژ را به شما ارائه کنيم . چنانچه قصد خريد يک صندلي ماساژ را داريد ، تا پايان اين مطلب با ما همراه باشيد.
در هنگام خريد صندلي ماساژ لازم است به موارد مختلفي توجه کنيد. برخي از ويژگي هاي صندلي هاي ماساژ عبارتند از نوع صندلي ماساژ ، محدوده پوشش دهی ، توان مصرفي ، شرکت سازنده و ديگر ویژگی ها که در ادامه به بررسي آن ها مي پردازيم.
نوع صندلي ماساژ
صندلي هاي ماساژ به طور عمده در دو دسته قرار مي گيرند که آن ها را با هم بررسي مي کنيم.
1- روکش صندلي ماساژ : روکش صندلي ماساژ در واقع صندلی مستقل ماساژ نيستند. اين ماساژورها ، حالتي شبيه به صندلي ماساژ دارند و روي مبل يا صندلي هاي معمولي نصب مي شوند. يکي از مزيت هاي اين ماساژور ها حمل و نقل آسان تر آن ها نسبت به صندلي هاي ماساژ است. اين روکش هاي صندلي ماساژ بيشتر قسمت بالا تنه را پوشش مي دهند و قسمت هاي کمر و گردن را ماساژ مي دهند. يکي از معايب روکش صندلي هاي ماساژ اين است که قسمت هاي پايين تنه همانند پاها را پوشش نمي دهند. با توجه به اينکه روکش هاي صندلي ماساژ نسبت به صندلي هاي ماساژ از امکانات کمتري برخوردارند ، قيمت اين ماساژور ها کمتر از صندلي هاي ماساژ است.
2- صندلي هاي ماساژ : صندلي هاي ماساژ ، بيشتر به شکل مبل ساخته مي شوند. اين صندلي ها ، به طور اتوماتيک تمام قسمت هاي بدن را ماساژ مي دهند. اين صندلي ها معمولا از سنسور ها و برنامه هاي مختلف جهت انجام ماساژ بهره مي گيرند. صندلي های ماساژ از دو روش عمده ماساژ لرزشي و ماساژ رولينگ ( ماساژ به وسيله رول هاي مکانيکي) براي انجام عمل ماساژ استفاده مي کنند. برخي از صندلي هاي ماساژ فقط از يکي از اين روش ها بهره مي گيرند و برخي ديگر از صندلي ها ، از هر دو روش براي انجام ماساژ استفاده مي کنند. برخي ديگر از صندلي هاي ماساژ در کنار اين روش ها ، از کيسه هاي بادي نيز براي انجام ماساژ بهره مي گيرند. اين صندلي ها ، معمولا قيمت بالايي دارند که با توجه به امکانات آن ها منطقي به نظر مي رسد.
محدوده ماساژ
محدوده ماساژ ، بيانگر قسمت هايي از بدن است که صندلي مي تواند براي ماساژ دادن پوشش بدهد. اين محدوده ها شامل سر و گردن ، بالاي کمر ، پايين کمر ، کل کمر ، نشيمنگاه ، ران ها و ساق پا هستند. صندلي هاي ماساژ معمولا بخشي از اين محدوده ها را پوشش دهي مي کنند و تعداد صندلي هايي که همه اين نواحي را پوشش مي دهند بسيار کم است و همان تعداد کم هم داراي قيمت بالاتري نسبت به ديگر انواع هستند.
توان مصرفي 
همانطور که مي دانيد صندلي هاي ماساژ عمل ماساژ دادن را به وسيله برق انجام مي دهند. توان مصرفي صندلي ماساژ يکي از مهمترين ويژگي هاي آن است . توان اين دستگاه ها ، همانند ساير دستگاه هاي الکتريکي با واحد وات مشخص مي شود. اين مشخصه ، رابطه مستقيمي با قيمت دستگاه و همچنين مصرف برق آن دارد. با توجه به اين که استفاده زيادي از صندلي هاي ماساژ مي شود ، مصرف برق آن ها مي تواند بالا باشد. در نظر داشته باشيد که هرچه توان دستگاه بيشتر باشد ، مصرف انرژي آن نيز بيشتر است. توان مصرفي روکش هاي صندلي ماساژ بين 40 تا 100 وات است و توان صندلي هاي ماساژ بين 200 تا 240 وات است.
ساير قابليت ها 
برنامه هاي ماساژ اتوماتيک : برخي از صندلي هاي ماساژ ، داراي سيستم هوشمند و برنامه هاي مختلف هستند که با توجه به شرايط مختلف مي توانيد يکي از آن ها را انتخاب کنيد. برخي از اين برنامه ها عبارتند از ريلکسيشن، اکتيويشن، ويتاليتي، مورنينگ و نايت . برنامه هاي صندلي هاي ماساژ براي افراد در سنين هاي مختلف متفاوت است.
اسپيکر و بلوتوث : برخي از صندلي هاي ماساژ داراي بلوتوث و اسپيکر هستند و شما مي توانيد حين انجام عمل ماساژ ، موسيقي های ملايم یا دیگر موسیقی ها را گوش دهيد و فرآیند ریلکسیشن خود را کامل کنید.
سنسوراسکن فرم بدن : برخي از صندلي هاي ماساژ ، پيش از شروع فعاليت فرم کلي بدن شما را اسکن مي کنند و برنامه هاي ماساژ را بر اساس آن ارائه مي دهند.
گرمايش به وسيله اشعه مادون قرمز : اشعه مادون قرمز ، يکي از روش هاي درماني است که توسط بسياري از محققان توصيه شده است. در برخي از صندلي هاي ماساژسنسور مادون قرمز قرارداده شده است که همراه با عمل ماساژ ، با گرم کردن بخشي از بدن ، کوفتگي ها و گرفتگي عضلات را در آن ناحیه از بين مي برند.
ماساژ کششي : در برخي از صندلي هاي ماساژ نوعي از روش ماساژ به نام ماساژ کششي وجود دارد که اين امکان را به کاربران مي دهد تا فاصله بين مهره هاي آنان تنظيم شود و فشاري که بر روي اعصاب اين ناحيه قرار دارد از بين برود. استفاده از اين روش ماساژ نيازمند حالت کاملا خوابيده است و لازم است صندلي شما از اين امکان پشتيباني کند ، در اين حالت غلطک ها راحت تر مي توانند حرکت کنند و ماساژ را انجام دهند.
ماساژ سه بعدي : صندلي هاي ماساژ معمولا به صورت دو بعدي ماساژ را انجام مي دهند و غلطک ها فقط به صورت عمودي و افقي حرکت مي کنند و ماساژ را انجام مي دهند. در برخي از صندلي هاي ماساژ پيشرفته و حرفه اي ماساژ سه بعدي قرار داده شده است که غلطک ها در اين صندلي ها علاوه بر اينکه در حالت عمودي و افقي ماساژ را انجام مي دهند ، قابليت جلو و عقب رفتن هم دارند و بدين ترتيب فرآيند ماساژ را کامل می کنند.
شرکت هاي سازنده 
از ميان شرکت هايي که دست به توليد صندلي هاي ماساژ زده اند مي توان پاناسونيک ( panasonic ) ، فيليپس ( philips ) ، بيورر ( Beurer ) ، بوش ( Bosch ) ، رمينگتون ( remington ) ، بابيليس ( babbyliss ) و … را نام برد.
قيمت 
صندلي هاي ماساژ در گستره وسيعي از قيمت پراکنده شده اند. عمده ترين عامل موثر در قيمت را مي توان نوع صندلي ماساژ برشمرد. از ديگر عوامل موثر در قيمت مي توان به توان مصرفي ، قابليت ها ، شرکت سازنده و … اشاره کرد. به طور کلي قيمت صندلي هاي ماساژ در بازار ايران بين 6 تا 16 ميليون تومان و قيمت روکش هاي صندلي ماساژ بين 200 هزار تومان تا 2 ميليون تومان است.
نکته حائز اهميت اين است که پيش از خريد صندلي هاي ماساژ حتما با پزشک خود مشورت کنيد. در نظر داشته باشيد که پيش از خريد حتما بودجه و امکانات مورد نياز خود را معين کنيد و با آگاهي کامل از نياز خود براي خريد اقدام کنيد. توجه به نکاتي که در بالا گفته شد سبب مي شود تا خريدي حرفه اي داشته باشيد و از ماساژ خوبی بهره مند شويد و خستگي يک روز پر مشغله کاري را به راحتي از بين ببريد.
[kkstarratings]