راهنمای خرید ماشین ریش تراش

ماشین ریش تراش

همه مردان به آراستگی ظاهر خود اهمیت می دهند و اصلاح موی صورت از مهمترین کار ها در زمینه حفظ آراستگی ظاهری است. اکثر مردان روزانه زمانی را صرف کوتاه کردن و مرتب کردن موی صورت خود می کنند. در این زمینه ، وسایل مختلفی ممکن است به کار گرفته شوند . از جمله این وسایل می توان به تیغ های اصلاح و ماشین ریش تراش اشاره کرد . ماشین های ریش تراش ، وسایلی بسیار کاربردی هستند که به منظور تراشیدن موی صورت مورد استفاده قرار می گیرند . اگر شما هم به آراستگی ظاهر خود اهمیت می دهید و قصد خرید یک ماشین ریش تراش را دارید ، تا پایان مطلب زیر با ما همراه باشید تا شما را در خرید یک ماشین ریش تراش مناسب راهنمایی کنیم.

مزیت های ماشین ریش تراش نسبت به تیغ های اصلاح
بسیاری از افراد برای اصلاح موی صورت خود از تیغ های اصلاح استفاده می کنند. این تیغ های اصلاح معمولا یکبار مصرف می باشند و استفاده چند باره از آن ها کاری نادرست وغیر بهداشتی است. از آن جایی که برای هربار اصلاح نیازمند استفاده از یکی از این تیغ ها هستید ، در هر هفته مجبورید تعداد زیادی از این تیغ ها را خریداری و استفاده کنید که این خرید های پیاپی موجب افزایش هزینه های شما می شود . از طرف دیگر کیفیت ساخت بسیاری از این نوع تیغ ها نیز مشخص نیست و گاهی این تیغ ها از مواد نامرغوب و غیر بهداشتی تهیه می شوند که در دراز مدت سبب آسیب رسیدن به پوست شما می شود. همچنین این تیغ ها برای پوست های حساس مناسب نیستند و استفاده از آن ها ممکن است سبب ایجاد ناراحتی شود . این درحالی است که ماشین های ریش تراش را می توانید چندین بار استفاده کنید و با یکبار خرید این ماشین ها خود را از شر هزینه های زیاد تیغ های اصلاح برهانید. این ماشین های ریش تراش ، آسیبی به پوست نمی رسانند و در هنگام کار با آن ها ، شما درد و ناراحتی احساس نخواهید کرد.
انواع ماشین های ریش تراش
ماشین های ریش تراش بر اساس شیوه کار به دو دسته تقسیم می شوند. ماشین های ریش تراش دوار یا چرخشی و ماشین های ریش تراش فویلی یا نوسانی ، که به تشریح ویژگی های این دو نوع می پردازیم.
1- ماشین های ریش تراش دوار یا چرخشی : این نوع ماشین های ریش تراش از چند تیغه دایره ای شکل و چرخنده برای اصلاح بهره می گیرند. مکانیزم کار این نوع ماشین های ریش تراش به این صورت است که با استفاده از تیغه خود ، موها را بلند می کنند و سپس آن ها را برش می دهند. از مزیت های این نوع ماشین ریش تراش می توان به راحتی استفاده و سروصدای کمتر نسبت به ریش تراش های نوسانی اشاره کرد.این نوع ماشین های ریش تراش همچنین برای اصلاح مو های با ضخامت زیاد مناسب اند . از معایب این نوع ماشین ریش تراش می توان به وزن زیاد تر نسبت به ماشین های نوسانی و عدم تناسب فعالیت با پوست های حساس اشاره کرد.

2- ماشین های ریش تراش نوسانی یا فویلی : این نوع ماشین های ریش تراش از دو یا چند تیغه که بر روی یکدیگر نوسان می کنند ساخته شده است . روش کار این ماشین های ریش تراش به این صورت است که قسمت فویلی آن ها موها را بلند می کند و به سمت تیغه می برد وسپس تیغه مو ها را می تراشد. از مزیت های این نوع ماشین ریش تراش می توان به دارا بودن چند تیغه ، وزن کمتر و همچنین تناسب با پوست های حساس اشاره کرد. همچنین در رابطه با معایب این نوع ماشین ریش تراش می توان گفت که صدای بیشتری نسبت به ماشین های دوار دارند و برای تراشیدن مو های بلند مناسب نیستند.

تامین برق
برخی از ماشین های ریش تراش برای استفاده نیاز دارند که دائما به برق متصل باشند. گروهی دیگر از ماشین های ریش تراش از باتری های قابل شارژ ، انرژی خود را تامین می کنند که در برخی از آن ها لازم است در هنگام شارژ باتری را از ماشین ریش تراش جدا کرد. بهترین نوع ماشین ریش تراش ماشینی است که علاوه بر بهره گیری از باتری قابل شارژ ، امکان اتصال مستقیم به برق را داشته باشد.
سایر ویژگی ها
قابلیت ضد آب : با توجه به اینکه عمده استفاده ماشین های ریش تراش در حمام ها و مکان های مرطوب است ، لذا دارا بودن قابلیت ضد آب بودن ، مزیتی مهم و کاربردی به شمار می رود که سلامت این وسایل را در درازمدت تضمین می کند.
نمایشگر وضعیت : در برخی از ماشین های ریش تراش نمایشگری برای نمایش سرعت چرخش و همچنین میزان شارژ قرار داده شده است.
تنظیم سرعت : در برخی از ماشین های ریش تراش امکان تنظیم سرعت اصلاح وجود دارد و شما می توانید سرعت چرخش را بر اساس اندازه اصلاح مورد نیاز خود و همچنین بلندی مو ها ، تنظیم کنید.
دارا بودن نوار سرد : برخی از ریش تراش ها دارای قابلیت نوار سرد به منظور جلوگیری از آسیب به پوست های حساس و همچنین جلوگیری از تشکیل جوش و حساسیت هستند.
قابلیت استفاده از شانه : برخی از ماشین های ریش تراش دارای شانه هایی به منظور کوتاه کردن مو با اندازه های مختلف هستند که شما با نصب شانه های مختلف بر روی ماشین ریش تراش می توانید مو ها را با اندازه های مختلف به صورت یکنواخت اصلاح کنید .
طراحی شکل تیغه ها : از آنجایی که در اصلاح موی صورت ، نیاز دارید تا مو های قسمت های مختلفی مانند چانه ، گردن و … را اصلاح کنیم و همه بخش های سر و صورت صاف نیستند ، لذا طراحی تیغه ها باید به گونه ای باشد تا تمام قسمت های سو و صورت را پوشش دهد.
سهولت در شستشو: از آن جایی که ماشین های ریش تراش به تمیزکردن پیاپی نیازمندند ، لذا سهولت در شستشو یکی از قابلیت های مهم ریش تراش ها به شمار می رود. به همراه برخی از ریش تراش ها یک محفظه شستشو نیز ارائه می شود که با قرار دادن ماشین ریش تراش در آن به طور خودکار اقدام به تمیز کردن ریش تراش می کند.
قیمت
از آن جایی که شرکت های مختلف ماشین های ریش تراش با کیفیت های متفاوت تولید می کنند ، لذا قیمت ماشین های ریش تراش بیشتر به شرکت های سازنده آن ها برمی گردد و زیاد به نوع آن ها یعنی دوار یا فویلی بودن بستگی ندارد. از شرکت های معروف تولید کننده ریش تراش می توان به پاناسونیک و فیلیپس اشاره کرد.
در پایان به شما توصیه می کنیم تا با بررسی مدل های مختلف موجود در بازار ، یک ریش تراش مناسب و کاربردی برای خود تهیه کنید تا دیگر نیازی به هزینه کردن های پی در پی برای خرید تیغ اصلاح نداشته باشید.

 

[kkstarratings]